Skip to content

WULKANIZACJA

opony
W dzisiejszych czasach posiadanie dwóch kompletów opon, a nawet dwóch zestawów kół z oponami letnimi i zimowymi jest praktycznie standardem. Przed każdym założeniem kół , należy je odpowiednio wyważyć i napompować do odpowiedniego ciśnienia. Firma MAGMA wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy dbają o ogumienie w swoich samochodach oferując usługę wymiany opon oraz wyważania kół. Dzięki wysokiej klasy urządzeniom i sprawnej załodze proces przebiega szybko i bez problemów.

Kiedy należy wymieniać opony.

  • Z letnich na zimowe i na odwrót. To już od wielu lat sprawa oczywista. Powszechnie przyjęło się, że opony letnie należy zakładać, gdy średnia dobowa temperatura jest wyższa niż 7°C. W przypadku zimowych jest odwrotnie, z tą różnicą, że śnieg lubi zaskoczyć. Drugi nieformalny termin zmiany opon to przed Świętem Zmarłych i przed Wielkanocą.
  • Wyraźne oznaki starzenia się opony, typu zmarszczki, pęknięcia itp. Z opony korzystać możemy nawet do 10 lat, ale po 6 ryzyko awarii drastycznie wzrasta. Opony nieustannie starzeją się, na skutek procesów fizycznych i chemicznych zachodzących nie tylko w czasie eksploatacji, ale także w czasie postoju czy okresie przechowywania.
  • Zużycie bieżnika do poziomu dozwolonego przepisami. Wysokość bieżnika – powinna mieć min. 3 mm.
  • Uszkodzenie opony. Wszelkie widoczne uszkodzenia: przebicia, rozcięcia czy deformacje (wybrzuszenia, wklęśnięcia) powinny być sprawdzone i ocenione przez fachowca pod kątem dalszego użytkowania. Najbezpieczniej jest wymienić obie opony na osi.
  • Nieregularne zużycie. Nieprawidłowe formy zużycia mogą być następstwem jazdy z niewłaściwym ciśnieniem w oponach. Nieregularne formy zużycia bieżnika na środku lub na zewnętrznych krawędziach są często oznaką problemu mechanicznego, takiego jak np. nieprawidłowa geometria kół, niewłaściwe wyważenie, problem z zawieszeniem lub układem napędowym.

nasz sprzęt

Hofmann jest od ponad 80 lat firmą, której nazwa jest synonimem jakości i kompetencji w wyposażeniu warsztatowym;
Jest pionierem nowych technologii, wynikiem czego jest duża różnorodność opatentowanych innowacji, które pozwalają zrobić doskonałą pracę w swojej branży na co dzień.

monty+3300+racing+AT+plus
wulkanizacja
monty+3300-24+2-speed+plus_wdk

zakładamy opony nawet na felgi 24″

CENNIK

przekładanie opon
felgi aluminiowe 13″- 15″ (4szt.) 80 zł
felgi aluminiowe 16″- 24″ (4szt.) 100 zł
felgi stalowe 13″- 15″ (4szt.) 60 zł
felgi stalowe 16″- 24″ (4szt.) 80 zł
Bus -100 zł
niskoprofilowe -120 zł
RUN FLAT 16″ 140 zł
RUN FLAT 17″- 18″ 160 zł
RUN FLAT od 19″ 180 zł
przekładanie kół
bez wyważania- 40 zł
z wyważaniem- 60 zł
wyważanie – 40 zł (4 szt.)
wyważanie laserowe 1 szt. 15 zł
utylizacja opon
4 szt 15 zł
przechowanie opon
50 zł/sezon